
Renegade(TM) Solo Seat - Honeycomb - Black Stitch - FXST/FXBB '18-'25
Highlights
- Built to streamline and compliment the motorcycle while maintaining the comfortable ride
- Featuring GELcore technology with Saddlehyde cover
- Matches other Saddlemen Honeycomb accessories
- Made in the USA
+ Fitment
- 2018-2020 Harley-Davidson FXBB Street Bob 107 (Street)
- 2020-2024 Harley-Davidson FXST Softail Standard 107 (Street)
- 2022 Harley-Davidson Softail Street Bob FXBB (Street)
- 2025 Harley-Davidson FXBB Street Bob 117 (Street)
Specs
| Base Color | Black |
|---|---|
| Decoration | Honeycomb |
| Driver Seat Length | 12" |
| Driver Seat Width | 13-1/2" |
| Features | without Driver Backrest |
| Fill Material | GelCore™ |
| Material | Saddlehyde™ |
| Overall Seat Length | 17-1/4" |
| Product Name | Seat |
| Riding Style | Street |
| Stitching | Black Stitching |
| Type | Solo |
| Units | Each |