
Rear Fender - Carbon Fiber/Gloss - FXBB/FXST/FLSL
Highlights
- Aerospace grade, 3K and 12K twill pre-preg carbon fiber. Vacuum bagged and cured in an autoclave for ultimate strength and beauty
- Lightweight, direct replacement parts. No modifications needed
- Drilled for mounting and standard tail lights. Installs using stock hardware
- Made in the USA
+ Fitment
- 2018-2021 Harley-Davidson FLSL Softail Slim 107 (Street)
- 2018-2020 Harley-Davidson FXBB Street Bob 107 (Street)
- 2020-2024 Harley-Davidson FXST Softail Standard 107 (Street)
- 2022, 2025 Harley-Davidson Softail Street Bob FXBB (Street)
- 2025 Harley-Davidson FXBB Street Bob 117 (Street)
Specs
| Color/Finish | Carbon Fiber / Gloss / Black |
|---|---|
| Fender Width | 9-1/2" |
| Finish | Gloss |
| For Wheel Size | 28" |
| Height | 9-1/2" |
| Material | Carbon Fiber |
| Mounting Position | Rear |
| Product Name | Fender |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |