
MX Driver Floorboards - Gold
Highlights
- MX floorboards feature a detailed cut through design with integrated rubber inserts for excellent foot traction
- CNC machined from a solid block of billet aluminum
- Rubber inserts offer foot traction and protect the finish of the aluminum floorboard, replaceable
- Extended length for added foot room and comfort
Notes
- Models with passenger footpegs will require the use of OEM accessory floorboard mounts.
+ Fitment
- 2018-2020 Harley-Davidson FLDE Deluxe 107 (Street)
- 2018-2019 Harley-Davidson FLFB Fat Boy 107 (Street)
- 2018-2024 Harley-Davidson FLFBS Fat Boy 114 (Street)
- 2018-2021 Harley-Davidson FLHC Heritage Classic 107 (Street)
- 2018-2024 Harley-Davidson FLHCS Heritage Classic 114 (Street)
- 2018-2021 Harley-Davidson FLSL Softail Slim 107 (Street)
- 2024 Harley-Davidson FLI Hydra-Glide Revival (Street)
- 2025 Harley-Davidson FLSTFI Fat Boy Gray Ghost (Street)
Specs
| Application | Driver |
|---|---|
| Base Color | Gold |
| Color/Finish | Anodized / Gold |
| Finish | Anodized |
| Length | 45.5 cm / 18" |
| Material | Billet Aluminum / Rubber |
| Model | MX |
| Product Name | Floorboard |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 3/4" / 19 mm |
| Units | Pair |
| Width | 5-3/4" / 14.5 cm |