
Saddlebag Liners - FXLRST
Highlights
- Standard soft saddlebag liner bag is contoured to fit neatly
- Unique design stores flat when empty and features a full length zipper opening for easy access to gear
- Made from light, but durable PVC lined 150-denier polyester, with a convenient carrying handle and sturdy zippers that permit over packing but keep the elements away from your cargo
- Great for trips, overnighters, and organizing your gear
- Simply lift your liner bag out of the saddlebags to easily move your gear into the hotel, campground or to unload fast once you're home
+ Fitment
- 2022-2024 Harley-Davidson FXLRST Low Rider ST 117 (Street)
Specs
| Base Color | Black |
|---|---|
| Closure | Zipper |
| Color/Finish | Black |
| Depth | 14-1/2" |
| Height | 10" |
| Material | PVC / 150D Polyester |
| Product Name | Liner |
| Riding Style | Street |
| Type | Saddlebag |
| Units | Pair |
| Width | 5" |