
Rear Fender - Carbon Fiber/Matte - FXLR/S/ST
Highlights
- Aerospace grade, 3K and 12K twill pre-preg carbon fiber. Vacuum bagged and cured in an autoclave for ultimate strength and beauty
- Lightweight, direct replacement parts. No modifications needed
- Drilled for mounting and standard tail lights. Installs using stock hardware
- Made in the USA
+ Fitment
- 2018-2020 Harley-Davidson FXLR Low Rider 107 (Street)
- 2020-2021 Harley-Davidson FXLRS Low Rider S 114 (Street)
- 2022-2025 Harley-Davidson FXLRS Low Rider S 117 (Street)
- 2022-2025 Harley-Davidson FXLRST Low Rider ST 117 (Street)
- 2025 Harley-Davidson Softail Low Rider S FXLRS (Street)
- 2025 Harley-Davidson Softail Low Rider ST FXLRST (Street)
Specs
| Color/Finish | Black / Carbon Fiber / Matte |
|---|---|
| Fender Width | 8" |
| Finish | Matte |
| For Wheel Size | 28" |
| Height | 9-1/2" |
| Material | Carbon Fiber |
| Mounting Position | Rear |
| Product Name | Fender |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |