
Knuckle Renegade(TM) Solo Seat - Black - FX '18-'20
Highlights
- Hand-crafted Saddlegel(TM) provides comfort that is not usually present in a low-profile seat
- Deep, aggressive ribs are carefully stitched into the black brushed Saddlehyde(TM) cover
- Instantly transform your bike with this audacious new custom seat
- Plated hardware ensures a perfect fit and simple installation
- Made in the USA
+ Fitment
- 2018-2019 Harley-Davidson FXFB Fat Bob 107 (Street)
- 2018-2020 Harley-Davidson FXFBS Fat Bob 114 (Street)
Specs
| Base Color | Black |
|---|---|
| Decoration | Knuckle |
| Driver Seat Length | 12" |
| Driver Seat Width | 13-1/2" |
| Fill Material | Saddlegel |
| Material | Saddlehydeâ„¢ |
| Model | Knuckle / Renegade |
| Overall Seat Length | 18-1/4" |
| Product Name | Seat |
| Riding Style | Street |
| Type | Solo |
| Units | Each |