
Top End Gasket - Standard - .030" - '99-'04 Twin Cam
+ Fitment
- 1999 Harley-Davidson Electra Glide Ultra Classic FLHTCU (Street)
- 1999-2004 Harley-Davidson FLHR Road King (Street)
- 1999-2004 Harley-Davidson FLHRCI Road King Classic (Street)
- 1999-2004 Harley-Davidson FLHT Electra Glide Standard (Street)
- 1999-2004 Harley-Davidson FLHTC Electra Glide Classic (Street)
- 1999-2004 Harley-Davidson FLHTCI Electra Glide Classic (Street)
- 1999-2004 Harley-Davidson FLHTCUI Electra Glide Ultra Classic (Street)
- 1999-2002 Harley-Davidson FLTR Road Glide (Street)
- 1999-2004 Harley-Davidson FLTRI Road Glide (Street)
- 1999-2004 Harley-Davidson FXD Dyna Super Glide (Street)
- 1999-2004 Harley-Davidson FXDL Dyna Low Rider (Street)
- 1999-2000 Harley-Davidson FXDS-Conv Dyna Convertible (Street)
- 1999-2004 Harley-Davidson FXDWG Dyna Wide Glide (Street)
- 1999-2004 Harley-Davidson FXDX Dyna Super Glide Sport (Street)
- 1999 Harley-Davidson Road King EFI FLHR (Street)
- 2000-2004 Harley-Davidson FLHRI Road King (Street)
- 2000-2004 Harley-Davidson FLSTC Heritage Softail Classic (Street)
- 2000-2004 Harley-Davidson FLSTF Fat Boy (Street)
- 2000-2003 Harley-Davidson FLSTS Heritage Springer (Street)
- 2000-2004 Harley-Davidson FXST Softail Standard (Street)
- 2000-2004 Harley-Davidson FXSTB Night Train (Street)
- 2000-2004 Harley-Davidson FXSTD Softail Deuce (Street)
- 2000-2004 Harley-Davidson FXSTS Springer Softail (Street)
- 2001-2004 Harley-Davidson FLSTCI Heritage Softail Classic (Street)
- 2001-2003 Harley-Davidson FLSTSI Heritage Springer (Street)
- 2001-2003 Harley-Davidson FXDXT Dyna Super Glide T-Sport (Street)
- 2001-2004 Harley-Davidson FXSTBI Night Train (Street)
- 2001-2004 Harley-Davidson FXSTDI Softail Deuce (Street)
- 2001-2004 Harley-Davidson FXSTI Softail Standard (Street)
- 2001-2004 Harley-Davidson FXSTSI Springer Softail (Street)
- 2002-2004 Harley-Davidson FLSTFI Fat Boy (Street)
- 2003-2004 Harley-Davidson FLHTI Electra Glide Standard (Street)
- 2004 Harley-Davidson FLHRS Road King Custom (Street)
- 2004 Harley-Davidson FLHRSI Road King Custom (Street)
- 2004 Harley-Davidson FXDI Dyna Super Glide (Street)
- 2004 Harley-Davidson FXDLI Dyna Low Rider (Street)
- 2004 Harley-Davidson FXDWGI Dyna Wide Glide (Street)
- 2004 Harley-Davidson FXDXI Dyna Super Glide Sport (Street)
Specs
| Bore Size | 3.750" |
|---|---|
| Displacement | 88" |
| Engine Type | - |
| Features | For '99-'04 Twin Cam |
| Material | Rubber / MLS (Multi-layer Steel) |
| Product Name | Gasket Kit |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 0.030" / 0.76 mm |
| Type | Top End |
| Units | Kit |