
Handlebar Risers - Pull Back - 9-1/2" - Gauge Cutout - Black
Highlights
- Constructed of 6061 aluminum
- Both pullback and straight riser options have top clamps angled at 35 degrees
- Fits all models with 3-1/2" center-to-center riser spacing
- Work with any standard 1" handlebar
- Top upper clamp bolt is 4-1/2" center-to-center
- Base hole tapped for standard 1/2" x 13 mounting bolts (bolts not included)
- Sold with top clamp and hardware
- Made in the USA
Notes
- Top clamp with digital dash cut out is for '18+ FXBB/FXBR models; digital gauge not included.
+ Fitment
- 2018-2020 Harley-Davidson FXBB Street Bob 107 (Street)
- 2018-2019 Harley-Davidson FXBR Breakout 107 (Street)
- 2018-2020 Harley-Davidson FXBRS Breakout 114 (Street)
- 2020-2021 Harley-Davidson FXLRS Low Rider S 114 (Street)
- 2020-2024 Harley-Davidson FXST Softail Standard 107 (Street)
- 2021 Harley-Davidson FXBBS Street Bob 114 (Street)
- 2022-2025 Harley-Davidson FXLRS Low Rider S 117 (Street)
- 2022-2025 Harley-Davidson FXLRST Low Rider ST 117 (Street)
- 2022, 2025 Harley-Davidson Softail Street Bob FXBB (Street)
- 2023-2025 Harley-Davidson FXBR Breakout 117 (Street)
- 2025 Harley-Davidson FXBB Street Bob 117 (Street)
- 2025 Harley-Davidson Softail Breakout FXBR (Street)
- 2025 Harley-Davidson Softail Low Rider S FXLRS (Street)
- 2025 Harley-Davidson Softail Low Rider ST FXLRST (Street)
Specs
| Base Color | Black |
|---|---|
| Clamping Diameter | 1" |
| Color/Finish | Black / Anodized |
| Diameter - Thread Size | 1/2-13 |
| Features | 4-1/4" Width |
| Finish | Anodized |
| Material | Billet Aluminum |
| Product Name | Riser |
| Pullback | 1-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Rise | 9-1/2" |
| Style | Pullback |
| Type | Gauge Mount / Handlebar |
| Units | Kit |
Notes: F/FXBB/FXBR GAUGE MODULE 25PJL