
Carbon Fiber Front Fender - Matte - Touring '23-'25
Highlights
- Direct replacement fenders
- Aerospace grade, 3K and 12K twill pre-preg carbon fiber construction
- Vacuum bagged and cured in an autoclave for ultimate strength
- Installs using OEM hardware
- Made in the USA
- Fenders are pre-drilled for mounting only. Not pre-drilled for any fender-mounted lighting or trim.
+ Fitment
- 2023-2025 Harley-Davidson FLHXSE CVO Street Glide (Street)
- 2023-2025 Harley-Davidson FLTRXSE CVO Road Glide (Street)
- 2024-2025 Harley-Davidson FLHX Street Glide (Street)
- 2024-2025 Harley-Davidson FLTRX Road Glide (Street)
- 2024-2025 Harley-Davidson FLTRXSTSE CVO Road Glide ST (Street)
- 2024-2025 Harley-Davidson Road Glide Police FLTRXP (Street)
- 2025 Harley-Davidson FLHXU Street Glide Ultra (Street)
- 2025 Harley-Davidson FLTRXRRSE CVO Road Glide RR (Street)
- 2025 Harley-Davidson Road Glide Custom FLTRX (Street)
- 2025 Harley-Davidson Street Glide EFI FLHX (Street)
Specs
| Color/Finish | Black / Carbon Fiber / Matte |
|---|---|
| Fender Width | 6" |
| Finish | Matte |
| For Wheel Size | 23" |
| Height | 5" |
| Material | Carbon Fiber |
| Mounting Position | Front |
| Product Name | Fender |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |