
Top End Gasket Kit - '14-'16 Twin Cam
+ Fitment
- 2014 Harley-Davidson CVO Road King FLHRSE (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson Electra Glide Police FLHTPI (Street)
- 2014 Harley-Davidson Electra Glide Ultra Classic Low FLHTCUL (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FLD Switchback (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FLHR Road King (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FLHTCU Electra Glide Ultra Classic (Street)
- 2014 Harley-Davidson FLHTK Electra Glide Ultra Limited (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FLHTKSE CVO Limited (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FLHX Street Glide (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FLHXS Street Glide Special (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FLS Softail Slim (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FLSTC Heritage Softail Classic (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FLSTF Fat Boy (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FLSTFB Fat Boy Lo (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FLSTN Softail Deluxe (Street)
- 2014-2015 Harley-Davidson FLSTNSE CVO Softail Deluxe (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FXDB Street Bob (Street)
- 2014 Harley-Davidson FXDC Super Glide Custom (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FXDF Fat Bob (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FXDL Dyna Low Rider (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FXDWG Dyna Wide Glide (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson FXSB Breakout (Street)
- 2014 Harley-Davidson FXSBSE CVO Breakout (Street)
- 2014-2016 Harley-Davidson Road King Police FLHP (Street)
- 2015-2016 Harley-Davidson FLHTCUL Electra Glide Ultra Classic Low (Street)
- 2015-2016 Harley-Davidson FLHTK Ultra Limited (Street)
- 2015-2016 Harley-Davidson FLHTKL Ultra Limited Low (Street)
- 2015-2016 Harley-Davidson FLHXSE CVO Street Glide (Street)
- 2015-2016 Harley-Davidson FLTRUSE CVO Road Glide Ultra (Street)
- 2015 Harley-Davidson FLTRX Road Glide (Street)
- 2015-2016 Harley-Davidson FLTRXS Road Glide Special (Street)
- 2016 Harley-Davidson FLSS Softail Slim S (Street)
- 2016 Harley-Davidson FLSTFBS Fat Boy S (Street)
- 2016 Harley-Davidson FLTR Road Glide (Street)
- 2016 Harley-Davidson FLTRU Road Glide Ultra (Street)
- 2016 Harley-Davidson FXDLS Low Rider S (Street)
- 2016 Harley-Davidson FXSE CVO Pro Street Breakout (Street)
Specs
| Bore Size | 4.000" |
|---|---|
| Displacement | 110" |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Features | For '14-'16 Twin Cam |
| Material | MLS (Multi-layer Steel) |
| Product Name | Gasket Kit |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 0.76 mm / 0,030" / 0.030" |
| Type | Top End |
| Units | Kit |