
Pro Short Front Fender - 21"
Highlights
- Features performance inspired short front fender
- Stamped from one piece of 14-gauge steel that minimize bodywork
- Direct bolt-on design
- 5.9" wide fenders allow clearance for up to a 14” oversized rotors
- Includes gloss black anodized billet brackets and necessary installation hardware
- Made in the USA
Notes
- Accepts 120/70-21 tire.
+ Fitment
- 2014 Harley-Davidson CVO Road King FLHRSE (Street)
- 2014-2025 Harley-Davidson Electra Glide Police FLHTPI (Street)
- 2014 Harley-Davidson Electra Glide Ultra Classic Low FLHTCUL (Street)
- 2014-2022 Harley-Davidson FLHR Road King (Street)
- 2014-2019 Harley-Davidson FLHTCU Electra Glide Ultra Classic (Street)
- 2014-2025 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra (Street)
- 2014 Harley-Davidson FLHTK Electra Glide Ultra Limited (Street)
- 2014-2021 Harley-Davidson FLHTKSE CVO Limited (Street)
- 2014-2024 Harley-Davidson FLHX Street Glide (Street)
- 2014-2023 Harley-Davidson FLHXS Street Glide Special (Street)
- 2014-2025 Harley-Davidson Road King Police FLHP (Street)
- 2015-2016 Harley-Davidson FLHTCUL Electra Glide Ultra Classic Low (Street)
- 2015-2024 Harley-Davidson FLHTK Ultra Limited (Street)
- 2015-2019 Harley-Davidson FLHTKL Ultra Limited Low (Street)
- 2015-2022 Harley-Davidson FLHXSE CVO Street Glide (Street)
- 2015-2025 Harley-Davidson FLRT Freewheeler (Street)
- 2015-2016 Harley-Davidson FLTRUSE CVO Road Glide Ultra (Street)
- 2015, 2017-2024 Harley-Davidson FLTRX Road Glide (Street)
- 2015-2023 Harley-Davidson FLTRXS Road Glide Special (Street)
- 2016 Harley-Davidson FLTR Road Glide (Street)
- 2016-2019 Harley-Davidson FLTRU Road Glide Ultra (Street)
- 2017-2025 Harley-Davidson FLHRXS Road King Special (Street)
- 2018-2022 Harley-Davidson FLTRXSE CVO Road Glide (Street)
- 2019-2022 Harley-Davidson FLHT Electra Glide Standard (Street)
- 2020-2022 Harley-Davidson FLHTCUTGSE CVO Tri Glide (Street)
- 2020-2024 Harley-Davidson FLTRK Road Glide Limited (Street)
- 2021 Harley-Davidson FLH Electra Glide Revival (Street)
- 2022-2023 Harley-Davidson FLHXST Street Glide ST (Street)
- 2022-2023 Harley-Davidson FLTRXST Road Glide ST (Street)
- 2023 Harley-Davidson FLHFB Electra Glide Highway King (Street)
- 2023-2024 Harley-Davidson FLTRT Road Glide 3 (Street)
- 2024 Harley-Davidson FLTRXSTSE CVO Road Glide ST (Street)
- 2024-2025 Harley-Davidson Road Glide Police FLTRXP (Street)
- 2025 Harley-Davidson Freewheeler FLRT (Street)
- 2025 Harley-Davidson Road Glide 3 FLTRT (Street)
- 2025 Harley-Davidson Tri Glide Ultra Classic FLHTCUTG (Street)
Specs
| Color/Finish | Unfinished |
|---|---|
| Fender Width | 5.9" |
| Finish | Raw |
| Height | 7" |
| Inside Mounting Width | 5.63" |
| Material | Steel |
| Model | Pro |
| Mounting Position | Front |
| Outside Mounting Width | 6" |
| Product Name | Fender |
| Riding Style | Street |
| Style | Short |
| Units | Each |